מרקיזה

מרקיזה למרפסת

מה זה מרקיזה?

מרקיזות הן סככות שנותנות קירוי והצללה לדוכנים, מרפסות, עסקים מסוגים שונים –  העיקר שיהיה צל!

תפקידן של המרקיזות הוא לתת מחסה מפני השמש הקופחת וכן צל וסוג של קירוי שישמור על הסחורה שנמצאת תחת אותה סככה. מדובר בסככות שעשויות משלדת אלומיניום העמידה בפני חלודה ובצדדיה יש זרועות אלומיניום עליהן מותחים את היריעה. המרקיזה מגיעה בצורה של רבע עיגול ובצבעוניות משתנה בהתאם לרצון הלקוח, ומשמשות לאיטום, קירוי והצללה של מה שנמצא תחתיהן. המרקיזה מיועדת לא רק לימות החום הקשים או להצללה מהשמש אלא גם במזג אוויר גשום. זה גם יתרונה המשמעותי ביותר , היות והמרקיזה הינה עמידה בכל מזג אוויר, חם או קר, יבש או גשום, שמשי או מעונן. את המרקיזה ניתן להרכיב בצמידות לקיר חיצוני של מבנה כלשהו . המרקיזה עשויה מפלסטיק אטום ועמיד ויש לה מנגנון פתיחה וסגירה אם באמצעות מנואלה ידנית ואם באמצעות מנגנון חשמלי המופעל באמצעות שלט רחוק. יתרון נוסף של מרקיזה היא שבשונה מפרגולה שנמצאת באופן קבוע בלי יכולת להזיז אותה, את המרקיזה אפשר לגלול למטה או למעלה כרצוננו מה שמבטיח שנוכל להינות מאור השמש כשלא מתאימה לנו ההצללה ומצד שני לקרות את המרפסת שלנו מפני הגשם כשנהיה מעונן. היכולת הזו לתמרן את מצב המרקיזה והתאמתה למה שאנו צריכים, היא יכולת נפלאה שהופכת את המרקיזה לאמצעי מצוין וידידותי למשתמש.

איזה סוגים יש למרקיזה?

מרקיזה חשמלית – מרקיזה מהסוג הרגיל ניתנת לפריסה (פתיחה) ולקיפול על ידי מנואלה ידנית. הסוג החשמלי מאפשר פריסה וסגירה של, בלחיצת כפתור או שלט, השולטים על מנוע חשמלי. החומר שממנו עשוי הסוכך לא שונה מהסוג הידני, אך התפעול הרבה יותר נוח ולא מצריך שום מאמץ. 

מרקיזה למרפסת שמש – מרפסות השמש הפכו למבוקשות ביותר, במיוחד בבנייה אורבנית צפופה. הבעיה היא, שלאורך היום המרפסת מוצפת שמש. סוג זה של מרקיזה מותקן בהתאמה מלאה למרפסת, תוך התחשבות בגודל והיכן היא ממוקדמת ביחס לשמש (כיוון מזרח, כיוון מערב וכדומה). מלבד העובדה שהזו פתרון הצללה נאה למראה, הוא גם מספק צל לא רק מעל המרפסת עצמה. מרקיזה מספקת צל גם לתוך הבית פנימה וזה מקל על קירור הבית ותחושה נעימה בפנים.

מרקיזה מתקפלת – סוג זה של פתרון הצללה, בנוי כך שניתן יהיה לקפל אותו לפי הצורך. כך לדוגמא, ניתן לקפל את ההצללה כאשר אין שמש חזקה ורוצים לאפשר זרימת אוויר טובה לתוך הבית, החנות או בית העסק. הקיפול, שיכול להיעשות באופן ידני או חשמלי (תלוי בסוג המרקיזה), מתאים גם כאשר צפוי מזג אוויר סוער במיוחד. כך ניתן לשמור על אורך חיי ההצללה.

מרקיזה לגינה – גינה או חצר פרטית מאפשרים לארח וליהנות מאוויר נעים, נוי ופריחה וצמחים מטופחים. על מנת ליצור פינה מוצלת ונעימה, ניתן להתקין מרקיזה לגינה. זהו פתרון נוח מאוד, ומחירו משתלם. כאשר מעוניינים, אפשר לקפל את ההצללה וליהנות מנוף פתוח ונעים לעין.

התקשרו אלינו וקבלו הצעת מחיר משתלמת למרקיזות

עבודות שביצענו

שאלות בנושא התקנת מרקיזה למרפסת:

בבחירת מרקיזה, יש לקחת בחשבון גורמים כמו הגודל והצורה של החלל החיצוני שלכם או של המרפסת שלכם, כמות הצל שאתם רוצים לייצר, התקציב שלכם והסגנון הויזואלי שאתם מחפשים. כמו כן, חשוב לבחור במרקיזה העשויה מחומרים איכותיים שבנויה להחזיק מעמד, על מנת להבטיח הגנה ונוחות לאורך שנים.

בכדי לתחזק את המרקיזה, ניתן לנקות אותה באופן קבוע מהאבק המצטבר בכדי להסיר לכלוך ולבדוק מדי פעם אם יש סימני בלאי או האם נגרם לה נזק. יש לבדוק הקיבועים של המרקיזה בכדי לוודא שהם עמידים ולא רופפים.

ניתן להשתמש במרקיזות במגוון סוגי אקלים, אך חשוב להתקין אחת כזאת שתוכנה במיוחד לתנאי מזג אוויר קשים. לדוגמה, אם אתם גרים באזור בעל רוחות חזקות ביוחד או גשם חזק וסופות או קירבה לים, ייתכן שתצטרכו לבחור מרקיזה בעלת חיבורים יציבים וחזקים יותר.

מה חשוב לעשות או לבדוק לפני שמתקינים מרקיזה?

מרקיזה למרפסת היא מבנה הבנוי מזרועות אלומיניום גמישות ועליו בד אשר יוצר הצללה. בקיץ הישראלי החם המרפסת הופכת פעמים רבות לשטח שאי אפשר להשתמש בו והמרקיזה מחזירה אותו לשימושי ומוציאה אותנו החוצה.

המרפסת יכולה להיות מרחב מהנה מאד וזאת בתנאי שהשמש לא מחממת אותה יתר על המידה. המרקיזה נותנת פתרון מצוין כשהיא לא רק נותנת צל למרפסת אלא יכולה להפחית את החום שנכנס לתוך הבית. כתוצאה מכך הבית נעים יותר ובמקרים מסוימים תצרוכת החשמל בעבור הקירור פוחתת.

כמו בכל מכשיר, רהיט או כל דבר אותו אנו רוכשים, חשוב מאד למדוד את השטח אותו אנחנו רוצים לקרות או להצליל. מבלי זאת, אנו עלולים להזמין מרקיזה שאינה תואמת את הצרכים שלנו ולהתאכזב וכמובן לא להצליח להצליל את השטח אותו תכננו להצליל. כדאי מאד להזמין איש מקצוע המגיע מחברה שמתמחה בתחום הסוככים/קירוי והצללה. אותו איש מקצוע גם יוכל לייעץ לכם האם מרקיזה היא הפתרון הנכון והמתאים ביותר עבורכם וגם איזו מרקיזה כדאי להתקין ומה צריך על מנת להתקין אותה.עוד פרמטר שחשוב להחליט עליו טרם התקנת מרקיזה הוא המנגנון המפעיל את המרקיזה –  האם מנגנון ידני או מנגנון חשמלי. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות וחשוב להבין וללמוד אותם לפני שמקבלים החלטה.

אין ספק שמרקיזה חשמלית היא נוחה יותר כי היא מגיעה עם מנוע האחראי לפתיחה ולסגירה שלה. מצד שני אם יש הפסקת חשמל, אז המנגנון הזה לא יעבוד. לעומת זאת, מנוע חשמלי משולב שמאפשר פתיחה וסגירה של המרקיזה הן ידנית והן חשמלית יכול להיות פתרון מצוין.

את המרקיזה אפשר להפוך למעוצבת ויפה יותר באמצעות בדים שאפשר למתג עם לוגו של עסק או לעצב באופן שיתאים לבית פרטי. העיצוב לא רק הופך את המרקיזה ליפה ואסתטית יותר אלא גם מושך את העין וגורם לדוכן שלנו או לעסק שלנו להיות בולט יותר מה שיביא יותר לקוחות.

לנו בסככות DS יש ניסיון רב בעיצוב והתקנת מרקיזה למרפסת

המרקיזה הינה פתרון מצוין להצללה וקירוי של מגוון רחב של מבנים וכל שעלינו להחליט הוא מה גודל המרקיזה שאנו צריכים, האם שתופעל ידנית או חשמלית  ומה העיצוב שאנו מעוניינים בו בהתאם לסוג המבנה אותו אנחנו מצלילים. לא משנה מה בחרנו, חשוב לעבוד עם חברה המתמחה בתחום הסוככים וספציפית עם ניסיון בעיצוב והתקנת מרקיזות על מנת להבטיח לעצמנו מוצר טוב שישמש אותנו לאורך שנים.

איפה ניתן להשתמש במרקיזה?

היופי במרקיזה הוא בשימושים הרבים שיש לה. בין אם יש לנו דוכן בשווקים המוכר סחורה של ירקות ופירות, למשל, ואנחנו צריכים לשמור על הסחורה טריה ובמצב טוב כדי שנוכל למכור אותה, המרקיזה תוכל לספק לדוכן שלנו את הצל הנדרש ולאפשר מעין קירוי שיעזור לנו לשמור על הסחורה שלנו.

מקום נוסף בו השימוש במרקיזות הוא נפוץ הינו במסעדות ובתי קפה. לעיתים אנו רוצים להצליל את אזור הכניסה וההמתנה לכניסה לבית הקפה או מסעדה והמרקיזה מאפשרת לנו להרחיב את אזור ההמתנה בכך שהיא מספקת צל וכך מאפשרת ליותר אנשים להמתין תחתיה .

לבסוף, ניתן לראות מרקיזות רבות בבתים פרטיים ובבניינים רבי קומות. המרקיזה משמשת להצללה של מרפסת השמש או חלון של חדר שהשמש נכנסת אליו בעוצמה ויש צורך להצליל אותו.

בקיצור –  המרקיזות מעניקות לנו את האופציה לבלות מחוץ לבית מבלי להיות תלויים במזג האוויר.

מרקיזה למרפסת הניתנת לקיפול

המרקיזה יכולה להיות פתרון מצוין למרפסת בקומות שונות. אין צורך באישור עירוני מיוחד כדי להתקין אותה, אפשר לקפל אותה וכך לשלוט בכמות האור במקום, בחשיפה לשמש ולהבטיח את תנועת האוויר כשיש רוח בחוץ. המרקיזה יכולה להגיע במגוון עיצובים וניתן להתאים את העיצוב המתאים לבית ולטעם האישי שלכם.

המגבלה היחידה שיכולה להיות למרקיזה היא בגודל שהיא יכולה לכסות (מבחינת עומק). במרפסות סטנדרטיות לא תהיה בעיה אך בכאלו גדולות מאד יש לבדוק האם זהו הפתרון המתאים ואם לא נציע פתרונות אחרים טובים לא פחות. 

מנגנוני פתיחת וסגירת המרקיזה

אפשר לחלק את מנגנוני הפתיחה והסגירה לשניים: מנואלה וחשמל. הראשון – מוט מנואלה הוא מוט ארוך אשר מחברים אותו לנקודה בסוכך, מסובבים אותו וכך יוצרים פתיחה או סגירה. זוהי אינה פעולה מסובכת אך יש שיעדיפו את המנגנון השני – מנגנון חשמלי שדורש לחיצת כפתור בלבד. 

התקנת מנגנון חשמלי תתבצע על ידי חשמלאי מוסמך ואם יש לכם בית חכם ניתן לחבר את המנגנון למערכת כך שתוכלו לבצע את הפתיחה והסגירה גם מהאפליקציה. שני המנגנונים יכולים להיות מוצלחים וההחלטה איזה להתקין תתקבל לפי ההעדפה האישית ובהתאם להצעת המחיר.

חיפוי מרקיזה למרפסת

ישנם מספר בדים אשר משמשים למרקיזה כשכל אחד יש מטרה שונה. PVC הנקרא גם בד שמשון נחשב לחיפוי נפוץ כשהוא מעניק איטום והצללה מעולים במראה דמוי ניילון. בד דראלון הוא בד צפוף מצופה טפלון אשר יכול להיות שימושי גם בחורף וגם בקיץ אך העמידות שלו נמוכה ולכן יש להחליף אותו כל מספר שנים.

בד רשת יכול גם כן לשמש כחיפוי כשהוא מביא יתרון של זרימת אוויר. יש לבד חורים קטנים ואלו מאפשרים לרוח להגיע למרפסת. החיסרון הוא בחורף כשבניגוד לפתרונות הקודמים כאן החורים יגרמו לכך שבגשם המים ייכנסו למרפסת.

לקוחות ממליצים
דילוג לתוכן