סוכך זרועות 

סוכך זרועות

מהו סוכך זרועות?

סוכך זרועות הוא סוכך מתקפל, פשוט כך. הסוכך הזה מותקן על קיר תומך והוא מתאים למרפסות. הסוכך הזה יכול להגיע עם מנגנון להפעלה ידנית או חשמלית ולכן חאם בוחרים במנגנון הפעלה חשמלי, צריך לבדוק שיש לכם במרפסת נקודת חשמל או שיש נקודת חשמל סמוכה כי אחרת לא ניתן להשתמש במנגנון החשמלי.

סוכך זרועות

מה היתרון של סוכך זרועות חשמלי?

אחד היתרונות הגדולים של הסוכך בבית הוא העובדה שהוא מעניק לכם את האפשרות להנות מהמרפסת/חצר שלכם בכל יום מחדש. בימים חמים תוכלו לפתוח אותו ולהנות מצל לצד השמש החמה, ובימים קרים יותר תוכלו לקפל אותו ולהנות מרוחות עימות ואווירה קרירה. הקיפול הנוח הופך את השהות בחוץ למושלמת ללא קשר למזג האוויר שנמצא בחוץ.

סוכך זרועות מאפשר לכסות את השטח החיצוני כשהוא נשען על זרועות אלומיניום מתקפלות. זהו פתרון הצללה פשוט ויעיל כשבהתאם לגודל השטח יוחלט כמה זרועות ידרשו להחזקת הסוכך. הזרועות עצמן יהיו מחוברות לקיר אשר יעניק את התמיכה למבנה.

סוככי זרועות מצוינים להצללת מרפסת, חלונות שנכנסת מהם שמש חמה, כניסות לעסקים, חניה וכל מקום בו נרצה ליצור צל. בעבודה סטנדרטית אין צורך בהיתר עירוני כך שאפשר לצאת לדרך ולהקים את הסוכך בלי פעולות בירוקרטיות ארוכות, מעיקות ויקרות.

ממה מורכבים סוככי זרועות?

לסוכך זרועות יש 3 מרכיבים עיקריים:

  • כיסוי בד – הבד מותקן על גבי זרועות הסוכך ובעצם מהווה את החיפוי והקירוי שאנו רוצים לספק לבית או לכל חלל אחר. הבדים הם מגוונים אבל הכי נפוץ השימוש בבד אקרילי 100%. שגם מגן מפני קרינת שמש ולא רק מספק פתרון הצללה. ישנו גם שימוש בבד שמשונית שהוא מעין סוג של pvc אבל השימוש הנפוץ יותר הוא כאמור בבד אקרילי מסוד הדראלון. לא משנה איזה בד שמים, הבד אמור להיות עמיד במים לרוב יצופה בחומרים שדוחים עובש ולכלוך.
  • זרועות אלומיניום – הזרועות אמורות להיות מותקנות מחוץ לבית , במרפסת או בחצר ולכן האלומיניום ממנו הזרועות עשויות חייב להיות עמיד בפני חלודה (אל חלד). זה חשוב על מנת שלא נצטרף להחליף את זרועות הסוכך מדי שנה ואולי אף בתדירות גבוהה יותר.
  • מנגנון גלילה והפעלה – כמו בסוככים אחרים, הגלילה יכולה להתבצע ידנית באמצעות ידית המחוברת לוו או באמצעות מנגנון הפעלה חשמלי.

ברמה המקצועית, חשוב לנו לציין כי הסוכך ישמש אתכם בתקופת הקיץ והאביב. בתקופת החורף אז יש רוחות חזקות, זרועות האלומיניום אינן עמידות דיין ועלולות להינזק.

סוגים של סוכך זרועות

כשאנחנו מדברים על סוגים של סוככי זרועות, חשוב להבין שהם מתחלקים לשניים:

סוכך זרועות חשמלי

סוכך זה נפתח ונסגר על ידי מתג ייעודי או שלט הניתן לנשיאה

סוכך זרועות ידני

סוכך זה נפתח ונסגר על ידי מוט בשם ״מנואלה״, בעזרתו ניתן לשלוט על מצב הסוכך באמצעות תנועת סיבוב

במידה ואתם מחפשים סוכך למרפסת, חשוב לחשוב היטב מהי שיטת ההפעלה שהכי נוחה לכם. ישנם אנשים שיעדיפו את ההפעלה החשמלית, פשוט ללחוץ על כפתור והמסך ינוע. מצד שני, יש לא מעט אנשים שדווקא ירצו לרכוש סוכך ידני על מנת למצוא את הזווית המושלמת. כדאי לבצע את הבחירה הסופית לאחר בחינה של תנאי השמש במרפסת שלכם.

אורכי סוככי זרועות

אורך פופולארי קיים בשלושה אורכים של סוככי זרועות:

  •  3 מטר
  •  4 מטר
  •  6 מטר

אורכים אלו יתאימו למרבית המרפסות והחצרות הקיימות היום בישראל, אך במידה ואתם מתעניינים במידות אחרות אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ונתאם את המידה הרצוייה.

שאלות נפוצות בנושא

התקנת סוכך זרועות חייבת להתחיל בביקור מקדים של איש המקצוע שיבדוק שאכן קיימים במקום כל התנאים להתקנה בטוחה ונכונה של הסוכך. התקנת סוכך זרועות חשמלי לא אמורה לקחת יותר זמן מהתקנה של סוכך ידני במידה וכל נקודות החשמל במקום תקינות. במרבית המקרים, הסוכך עצמו יגיע אליכם בתוך פחות בשבועיים, אך הזמן הזה יכול להתארך במידה והזמנתם סוכך זרועות בהתאמה אישית. באמצעות קידוח בקיר והתקנה מדויקת של הסוכך תוכלו להנות מחצר או מרפסת מוצלים בקלות ובמהירות.

ישנם אנשים שמונעים מעצמם את ההנאה של סוכך זרועות מחשש שבעת הקיפול, הבד עצמו ייפגע בעקבות מהירות הסגירה המהירה. תנו לנו להרגיע אתכם: על אף שהסוכך נסגר במהירות גבוהה יחסית, הוא אינו נסגר במהירות שתפגע בו. יתרה מזאת, במידה שתבחרו להתקין סוכך ידני, אתם תהיו אלו שתשלטו במהירות קיפול הסוכך, כך שתוכלו להשגיח עליו לכל אורך הדרך.

ישנם כמה פרמטרים שהופכים סוכך זרועות לסוכך זרועות מומלץ. ראשית, על הסוכך להיות מורכב מחומרים עמידים לתנאי מזג האוויר השונים. החל מהבד המכסה ועד למתכת המרכיבה את השלדה, כל חלקי הסוכך צריכים לשרת אתכם לאורך זמן. בנוסף, סוכך זרועות מומלץ הוא סוכך שמתאים לעיצוב הבית שלכם. אנשים רבים רוצים שהסוכך יתכתב עם הקו העיצובי של הבית כולו, לכן מומלץ לקחת את זה בחשבון.

מה עוד חשוב לדעת?

בניגוד לסוככים אחרים, לא צריך לקבל אישור מהעיריה כדי להתקין אותו. יתרון נוסף הוא שהוא יכול לכסות שטח גדול במיוחד וזה מתאים אם יש לכם למשל מרפסת ענקית במיוחד. הסוכך הזה יכול להתאים למזג האוויר הישראלי שרוב הזמן הוא מזג אוויר צפוי בלי שינויים דרמטיים למעט סופות בודדות. בנוסף, הסוכך הוא אסתטי, מתקפל לגודל שאינו בולט במרפסת והוא נעים לעין. כדי להתקין אותו אין צורך בהכנות מיוחדות או בתשתית מיוחדת למעט קיר תומך ונקודת חשמל אם אנו רוצים שיהיה עם מנגנון חשמלי. אבל לסוכך הזרועות ישנם גם חסרונות. החסרון המרכזי הוא שמדובר במוצר שאינו עמיד במיוחד. מה זה אומר? שאם תהיה רוח מאד חזקה או גשמים עזים כמו שקורה לעיתים בחורף וגם בעונות אחרות, זה עלול לגרום נזק לסוכך והוא עלול להישבר. יחד עם זאת, יש לזה פתרון. תמורת תשלום נוסף ניתן להתקין חיישן שמזהה רוחות חזקות וסוגר אוטומטית את הסוכך ובכך מונע את שבירתו. צריך לקחת בחשבון שהפתרון הזה שנוי במחלוקת ויש אנשי מקצוע רבים שחשובים שמדובר בבזבוז כסף ולא בפתרון יעיל ומקצועי. ישנו פתרון נוסף של קסטה –  מעין קופסא ש״אורזת״ בתוכה את הסוכך כאשר הוא סגור. מדובר בתוספת כסף של אלפי ש״ח. חיסרון נוסף של סוכך הזרועות הוא שההצללה הניתנת באמצעות הסוכך היא הצללה למעלה ואילו קרני השמש יכולות לחדור גם מהצדדים ולכן סוכך זרועות אינו מספק פתרון הצללה מלא.  גם לזה יש פתרון חלקי בצורת מסך גלילה קדמי. את המסך הזה אפשר לחבר לחלק הקדמי של סוכך הזרועות וכך תהיה הצללה גם בחזית. המחיר? תלוי בגודל השטח ובסוג הבד.

סוכך זרועות מחיר:

העלות של סוכך זרועות משתנה בהתאם לפרמטרים רבים. למשל, מחירו של סוכך חשמלי יהיה גבוה יותר מזה של סוכך ידני, ומחירו של סוכך בעלת שבשבת רוח וסוגי בדים עמידים יותר יהיה גבוה מזה של סוכך ללא כל התוספות האלו. כמובן שגם אורכו של הסוכך משפיע, לכן קשה להעניק מחיר מסוים שיתאים לכולם. לכן, לאחר שהבנתם מהו הסוכך שעונה על כל הצרכים שלכם, תוכלו לפנות אלינו והצוות שלנו יעניק לכם הצעת מחיר מדויקת.

מה כולל בסוכך החשמלי של סככות DS?

סוכך חשמלי, כולל למעשה מנגנון גלילה חשמלי – וזאת, הודות למנוע החשמלי אשר מחובר אליו.
סוכך זה יכלול גם ארגז ("קסטה") אשר אליו יגולגל הסוכך כשהוא יהיה במצב סגור.
השליטה בסוכך יכולה להתבצע או באמצעות שלט רחוק או באמצעות מתג ייעודי אשר יחובר אל הקיר.
סוכך זרועות חשמלי מאפשר שליטה קלה ונוחה במידת ההצללה ומהסיבה הזאת, בשנים האחרונות, הפופולאריות של פתרון הצללה זה נמצאת במגמת עלייה.
מחירו של סוכך זרועות חשמלי יהיה גבוה יותר ממחירו של סוכך זרועות ידני – אך ההשקעה ללא ספק יכולה להשתלם בזכות היתרונות הרבים אשר טמונים בסוכך מהסוג הזה.
בכדי ליהנות מכל התועלות של סוכך הזרועות החשמלי, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על איכות ההתקנה ולוודא שחברה מקצועית היא זאת שתתקין את המתג.  

למה כדאי לנו להתקין סוכך זרועות?

הסוכך מתאים מאד לאקלים הישראלי ולכן הוא מוצר בשימוש נפוץ. יש לו עיצוב אסתטי ונעים לעין, הוא מתאים לקירוי וכיסוי של שטחים גדולים ובכך יכול לתת מענה למרפסות ענק ויכול להיות מוצר מושלם עבורנו. בסופו של דבר זה גם מוצר שנותן הצללה מכובדת ואינו זקוק למקום מיוחד או הכנות מיוחדות על מנת להתקין אותו.

ישנם דגמים שונים של סוככי זרועות אשר נבדלים זה מזה במראה ובמחיר אך כולם מבצעים את אותה הפעולה של הגנה והצללה על האזור. כדי להחליט מהו הדגם הטוב ביותר למבנה יש לבחון את המצב הנוכחי, להבין כמה הצללה נרצה ליצור ובהתאם ניתן את ההמלצה.

לפרטים נוספים, הצעת מחיר הוגנת ועבודה מקצועית, השאירו פרטים כאן באתר ונחזור אליכם בהקדם. 

לקוחות מיוחדים

לקוחות ממליצים על הסוככי זרועות שלנו

התשוקה שלנו רק למוצרים הטובים ביותר. סקרנים לגבי הסיפורים שלנו?
אתם יכול לקרוא אותם כאן!

גלריית וידאו

העבודות שלנו

דילוג לתוכן